Bebeklerde Diş Çıkarma Döneminde Kehribarın Faydaları

2021-02-19 13:57:10

Son zamanlarda annelerden adını sıkça duyduğumuz kehribar takılarının bebekler için faydalarını biliyor musunuz? Özellikle bebeklerin diş çıkarma dönemlerindeki sancılı dönemi ne kadar hafiflettiğini duydunuz mu? Haydi, bu yazıda kehribarın bebek için faydalarından bahsedelim!

 

Kehribar Taşının Etkisi

Kehribar taşının kullanımı eski yıllara dayalı olan bir taştır. Hem şifalı olması hem de şık durması nedeniyle asırlardır farklı kültürlerde kullanılmıştır. İbn-i Sina, tarafından şifa niyetiyle kullanılan ve çok sayıda hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Özellikle bebekler üzerinde çok fazla etkisi görülen kehribar kolyeler, günümüzde daha çok yaygınlaşmaya başlamıştır.


Bebeklerde Diş Çıkarma Döneminde Kehribarın Faydaları

Diş çıkarma dönemleri bebekler için sancılı bir süreçtir. Yüksek ateşten, dolayı ağrılardan huzursuz olan bebekler bu dönemde zor zamanlar geçirirler. Kehribar takıları bu sürecin daha kolay geçmesine yardımcı olarak, bebeğinizin rahatlamasını sağlar.

 

Kehribar kolyelerinin içinde bulunan süksinik (amber) asitin doğal bir ağrı kesici etkisi olduğuna inanılıyor. Bu sebeple ebeveynler, kehribar takılarını çocuklarının diş çıkarma dönemlerinde ağrı kesici etkisi nedeniyle kullanmayı tercih ediyorlar.

 

Diş çıkarma süreçlerinde bebeklerin bağışıklık sistemlerinde zayıflık olmasından ve ağrılarının şiddetlenmesinden dolayı bebekler sürekli huysuz olurlar. Kehribar sakinleştirici bir etkiye sahip olmasından dolayı bebeğin genel sağlık durumunu destekler ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Ayrıca, kehribar kullanımı bebeklerde diş çıkarma döneminde salya salınımını azaltır. Geceleri daha rahat bir uyku düzeni oluşturur.


Her şeyden önemlisi de bebekleriniz için, kopmaları önlemek için her bir boncuk arasında düğüm vardır. Güvenlik için vidalı klips kullanılmıştır.

Türkiye'nin resmi GLT sertifikalı Baltık kehribarı adresi Amber Twins web sitesinde ve Instagram adresinde kehribar bebek ürünleri, kehribar bileklik ve kehribar diş kolyesi çeşitleri bulabilirsiniz.

Hızlı Gönderi
Hızlı Gönderi
Stoklardan aynı gün kargo imkanı
Hızlı Gönderi
450 TL üzeri alışverişlerinizde
kargo ücretsiz
Hızlı Gönderi
Destek mi Lazım?
Yardım sayfamızı görüntüleyin veya
WhatsApp Destek: 0549 501 55 58 - 0549 502 55 58
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
256 Bit SSL güvenlik sertifikasıyla bilgileriniz güvende